Pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany vnímáme jako okrasný prvek v zahradě za domem a zároveň jako praktickou pomůcku při posezení u zahradního nábytku. Doneseme si ven podnos s občerstvením a nabídneme pod pergolou našim přátelům čaj, kávu, ovocné šťávy a obložené chlebíčky nebo sladké zákusky. Pergola poskytuje přístřeší a cítíme se pod ní podobně, jako kdybychom usedali na zastřešenou terasu před obývací pokoj.

dřevěná pergola

Toto je však jeden z mnoha způsobů jejího využití a neměli bychom být tak úzkoprsí a usedat pod dřevěné trámky pouze se zákuskem na talířku, můžeme tento prostor využívat mnohem rafinovaněji.

Rozložte si pod pergolu své pracovní materiály – pergola má jednu zásadní výhodu – máte tu klid, jste blíže přírodě, kde více proudí energie, než uvnitř domu, a v tomto prostředí vám to bude i lépe myslet. Rozložte si pod pergolu váš pracovní stůl, můžete tu mít vedle sebe počítač a papírové dokumenty a vejde se vám sem i podnos s občerstvením. Zároveň vás to bude více lákat provádět častější pracovní přestávky formou aktivního odpočinku, nejlépe nějaké sportovní činnosti, např. skákání na trampolíně, šplhání na laně, partnerský badminton atp.

ptáček pod pergolou

Naplánujte si tu dovolenou – někteří lidé plánují svou dovolenou tak, že usednou s mobilem do křesla v obýváku a na dotykovém displeji si vyhledají vše potřebné, např. ubytování, stravování a některé informace o tamní lokalitě. V podstatě si dovolenou naplánují na tak malé ploše displeje mobilu, že je až s podivem, že s tím vystačí. Máme pro vás lepší tip – odložte telefon a vezměte do ruky docela obyčejnou, ale velmi podrobnou turistickou mapu, a rozložte ji pod pergolu, kde je spousta místa a máte k mapě přístup ze všech stran. Buďte pečliví a na mapě si postupně označujte všechna zajímavá místa, která chcete navštívit, a naplánujte si i podle toho váš denní program. Možná, že zjistíte, kolik zajímavostí v okolí ubytovacího místa by vám uniklo, kdybyste tento krok nepodnikli.