Na co si dávat pozor při výběru kočárku

Na co si dávat pozor při výběru kočárku

Při výběru vhodného kočárku pro vaši rodinu je třeba si nejdříve stanovit, které věci by měl daný kočárek splňovat, jaké od něho máte požadavky. Jde tak nejenom o barvu, tvar či styl, ale také o materiály, značku, typ kočárku, jeho vybavení, váha, rozměry i velikost korby.

Proto si můžete nejdříve projet nabídky různých výrobců kočárků a podívat se, jaké kočárky jsou v nabídce, jaké styly a v jakém provedení a nechat se inspirovat. Dále je důležité si uvědomit, zda bude kočárek převážně do terénu, na sport a výlety anebo hlavně jen na městské ježdění po zpevněných cestách. Podle toho můžete vybírat sportovní kočárek nebo kočárek s plastovými koly, elegantní nebo spíše sportovní.

žena s kočárkem

Dále také přemýšlejte, zda byste chtěli pořídit kočárek hluboký a následně další sportovní kočárek anebo zvolíte kočárek kombinovaný. U kombinovaného kočárku máte jeden podvozek a k tomu jak hlubokou korbu, tak také sportovní korbu. Díky tomu můžete klidně ze dne na den vyměnit hluboký kočárek za sportovní verzi a stále budete mít stejný podvozek. Má to spousty výhod. Můžete reagovat hned na potřeby dítěte, a když zjistíte, že se mu už v hluboké korbě nelíbí, chce lépe vidět a samo sedí, tak hned korby vyměníte a nemusíte hledat další vhodný kočárek a znovu si dávat spousty práce s výběrem toho nejvhodnějšího.

na procházce

I pokud si na ježdění a manipulaci kočárku s hlubokou korbou zjistíte, tak bude mnohem snadnější jen přeměnit korby a nemuset si zvykat na manipulaci s novým typem kočárku. Takže si při výběru kombinovaného kočárku dejte opravu ale záležet, protože s ním budete vlastně jezdit nejenom pár měsíců, ale let. Proto je dobré, aby byl kočárek opravdu kvalitní a vydržel každodenní ježdění a zátěž. Také je dobré, když si manipulaci s ním vyzkoušíte ještě před samotnou koupí, abyste věděli, že s daným kočárkem se vám opravdu dobře jezdí a manipuluje.