Jaké plemeno psa se k Vám nejvíce hodí? Byl by to huňatý medvídek v podobě bernského salašnického psa, malý roztomilý skřítek v podobě pomeraniana či obří kamarád jménem neapolský mastin? Vždy uvažujte hlavně nad tím, jakou povahu byste potřebovali, kde by pejsek byl (zahrada, byt, dům, objekt) a jakého zaměření nebo resp. pro jaký účel si pejska chcete pořídit.

salašnický pes

Psa, kterého si pořídíte je potřeba správně vychovat, socializovat ho a vytrénovat ho, aby Vám jednou neskákal po hlavě. Zkuste vycvičení psa pouze pozitivní metodou. Takže nemlátit ho, nevyhrožovat mu drsným hlasem, neřvat na něj (pokud na něj nevoláte při povelu „ke mně“ a pes je daleko) a necepovat ho jako vojáka. Samozřejmě některá plemena jsou předurčená pro tvrdší zacházení, ale vždy jde všechno vyřešit pozitivní metodou, ale v těchto případech to chce obrovskou dávku trpělivosti.

Pokud si pejska budete kupovat nebo ho adoptujete z útulku a dáte mu druhou šanci prožít život naplno záleží jen na Vás. Někdo preferuje si vychovat psa od štěněčího věku a někdo má raději tyto adopce. Ani jedno není špatně! Ti, kteří tvrdí, že si psa musíte prostě adoptovat z útulku a jste sobec, když si pořídíte pejska z vybraného chovu neví, o čem mluví. Samozřejmě se snaží najít páníčky pro „útulkáče“, ale je to pouze Vaše volba a nikdo za to nemůže nikomu nadávat ani ho nijak hanit.

akita inu

Máme na výběr z mnoho plemen, které mohou být po našem boku, je to například vždycky věrná akita inu. Tento pes je naprosto úžasným společníkem a bude Vás následovat kamkoliv a kdykoliv a vždy s liščím úsměvem ve tváři. Labrador Vás dokáže zabavit na hodiny a hodiny jen při házení míčku klidně pouze po dvoře anebo pes s vlastní hlavou jménem saarloosův vlčák.

Ať si vyberete kohokoliv, vybírejte pečlivě a dejte mu lásku a život jaký si pejsek zaslouží. Všechny zvířata mají city a vždy milují svého pána.