Takovou stránku nepostaví jeden člověk. Netvrdím, že to nejde, ale trvá to dlouho a ta stránka nebude asi nikdy dokonalá a funkční. Jeden člověk by tak totiž musel nahradit spoustu dalších lidí. Jeden z takových je třeba textař. Také se může říci, copywriter. Ten dodává texty, které budou na webu číst například zákazníci. Takže je nutné je umět napsat. Ano, třeba i v rámci reklamy. Další člověk je grafik. To je ten muž, který určuje věci na první pohled jasně patrné. Stránka musí vypadat především vizuálně hezky, a to je věc grafika. Texty musí být čitelné, ale také srozumitelné. Obrázky, jak mají být a další a další věci.

klávesnice

Jiného, kterého budeme z dlouhé řady lidí jmenovat je programátor. Jak již název napovídá, je to člověk, který je zde přes různé programy. Takže ten zajišťuje, aby se spouštělo to, co má, aby fungovaly tlačítka, odkazy, tabulky a to ostatní. Dále je zde například specialista na SEO, což v praxi znamená to, že web musí být vidět. A to ne někde dole, nebo dokonce na dalších stránkách vyhledávače. Tam by nebyl moc platný. Musí být pěkně nahoře mezi prvními, aby zákazník nešel jinam. Na tyto a další lidi víceméně dohlíží webmaster, který je takovým nekorunovaným králem a určuje v souhlasu a souladu s ostatními, kde co bude a vůbec web celkově dává dohromady.

psaní na klávesnici

Všichni tito lidé jsou také například i ve společnosti tvorby webových stránek z Náchodu. Je zde skupina těch nejlepších v branži a nyní, po letech jejich činnosti lze s klidem říci, že i těch nejzkušenějších. Dokážou odhadnout co asi bude zákazník chtít a co bude potřebovat, takže spolupráce je rychlá a efektivní. Což je nutné, nechce-li klient čekat na své stránky půl roku. To by za tu dobu přišel o pěkný zisk. Všichni, kteří zde mají něco společného s tvorbou webu jako takového se umí otáčet a pracovat hodně rychle. Takže je vždy zákazník spokojen.