Tažné zařízení je příslušenství, které mezi automobilisty patří k nejžádanějším. Jaké jsou jeho zásadní přednosti?

Prodloužení jízdní soupravy

Kdykoli potřebujete kamkoli cokoli přepravit, máte k dispozici delší jízdní soupravu. Hodí se vám to v případě cestování na dovolenou s obytným karavanem, s jízdními koly na speciálním nosiči na tažné zařízení, anebo s přívěsnými vozíky pro převoz koní či vodáckého vybavení v podobě kánoí, kajaků, raftů anebo jachty.

auto s karavanem

Víceúčelovost

Prozatím jsme tu vyjmenovali pouze cestování na dovolenou, ale to není zdaleka vše, kde tažné zařízení využijete. Připojíte za něj i všechny typy přívěsných vozíků, s nimiž lze převážet předměty o celkové hmotnosti, kterou je schopen uvézt váš vůz, a se kterou poradí tažné zařízení. Přívěsné vozíky lze bez problémů pronajmout např. v hobby marketech a využít je k nákupům či k jinému převážení břemen.

přeprava koní

Soběstačnost

Jednou z podstatných výhod tažného zařízení je přimět jeho vlastníka stát se nezávislým na různých přepravních společnostech. Je to výhodné zejména z toho důvodu, že přepravíte kdykoli a kamkoli jakýkoli náklad, pokud se na vozík vejde. Nemusíte se tedy nikomu podřizovat a můžete vyrazit třeba s vozíkem plným rašeliny na vaší chalupu v sobotu o půlnoci, když vám vyhovuje cestování v nočních hodinách.

Úspora financí

Pokud jste fyzicky zdatní, nebo jsou zdatní alespoň vaši blízcí, s tažným zařízením lze podnikat řadu činností svépomocí, s nimiž ušetříte nemalé peníze. Například máme na mysli stěhování, kdy si pronajmete přívěsný vozík, objemnější nákupy stavebnin, zahradní techniky, velkých sazenic stromů a dalšího zboží v hobby marketech, anebo vyklízení bytů a nebytových prostor. Nebudete muset kvůli každé maličkosti přivolávat hodinového manžela, přepravní společnost a stěhovací nebo vyklízecí firmu.