Rozhodli jste se, že podniknete rekonstrukci vašeho domu ve větším rozsahu? Budete měnit dveře, okna, podlahové krytiny a provádět bourání a vyzdívání příček, štukování omítky a malování? Pak bude zřejmě vhodné vystěhovat veškeré bytové vybavení mimo objekt.

Co když však nemáte mnoho možností, kam své věci uložit? Co když nemáte kůlnu, garáž ani sklep a museli byste vše vystěhovat na zahradu na trávník? Teoreticky by to možné bylo a v letním období, kdy nejsou hlášené trvalé srážky ani bouřky byste na pár dnů mohli mít nábytek venku a třeba tu i přespávat, ale pro náročnější rekonstrukce to jistě není vhodné řešení. Tam se předpokládá, že budou všechny věci umístěné někde pod střechou.

barevné kontejnery

Nemusíte kvůli tomu obíhat známé a převážet k nim vaše věci přívěsným vozíkem na tažném zařízení, stačí si pronajmout přepravní kontejner. Pronájem skladu je dnes již běžnou službou a poskytuje zázemí pro veškeré vnitřní vybavení třeba na několik měsíců. Délka pronájmu není časově omezena a vše záleží na vzájemné dohodě s pronajímatelem.

Kontejner má vnitřní objem odpovídající přibližně jednomu pokoji městského bytu a potřebujete-li větší úložný prostor, lze pronajímat i kontejnery dvojnásobné délky, anebo více kontejnerů najednou. Problém nebývá ani tak v počtu a velikosti kontejnerů, jako v množství volné plochy na zahradě, kam chcete kontejnery postavit.

skladové kontejnery

Ocelové skladovací boxy jsou konstruované tak, aby chránily předměty uvnitř před všemi povětrnostními vlivy. Odolávají silnému větru, dešti, sněžení i prachu a mají uzamykatelná vrata, takže dovnitř nemůže nikdo náhodně vniknout. Teoreticky lze kontejner zabezpečit proti vykradení i alarmem nebo kamerovým systémem, ale nestává se tak často, že by zloději vykrádali právě kontejnery, zejména pokud jsou plechové a každý pokus o loupež je výrazně slyšitelný.