Vytvořit úspěšný a funkční web ale není nic snadného. Zvláště pro úplné začátečníky. Jestli nemáte s tvorbou webů žádné zkušenosti, raději se do toho sami nepouštějte. Můžete se začít učit, jak s weby pracovat, abyste to do budoucna již zvládli sami, ale uvědomte si, že web tvoří opravdu důležitou součást vašeho podnikání. Přenechte tvorbu prvních webových stránek raději odborníkům. Tvorba webu Zlín může být to pravé pro začínající podnikatelé z oblasti Moravy.

Jestliže se do tvorby webu pouštíte sami, dáme vám tipy, co na svém webu rozhodně nikdy nedělat.

počítač

Nepoužívejte příliš barev

Barvy jsou při webových stránkách velmi ožehavé. Nechcete mít nudný web s bílým pozadím a černým písmem. Váš web nemusí být nudný, ale musíte se krotit v tom, kolik barev použijete. Růžové pozadí s neonově zelenými nadpisy a červeným písmem určitě není dobrý nápad. Klidně barvy použijte, ale spíše tlumené, nevýrazné a tak, aby se k sobě hodily.

Nenastavení stránky pro mobilní telefony

Máte perfektní webovou stránku, který výborně funguje a vypadá skvěle, dokud ji neotevřete v mobilním telefonu? Špatně. V dnešní době vlastní chytré telefony i většina té nejstarší generace a lidé jsou zvyklí projíždět různé weby prostřednictvím mobilů. Pokud vaše stránka nebude na mobilu fungovat, spolehlivě je odradíte.

web

Nezahrnete recenze na své webové stránky

Bojíte se kritiky od zákazníků, a tak na svých stránkách raději nedáváte možnost lidem, aby vyjádřily svůj názor na výrobky a služby od vás? Velká chyba. Pokud podnikáte a něco zákazníkům prodáváte, musíte si být přeci jistí, že se jedná o tu nejlepší možnou službu a stát si za tím. V tom případě se nemáte čeho bát. Podle průzkumů totiž až 72 % lidí nejvíce věří právě recenzím od ostatních uživatelů a sami je aktivně vyhledávají, než nějaký produkt zakoupí. Umožněte tedy svým zákazníkům na webových stránkách hodnotit, třeba pomocí komentářů nebo hvězdičkového hodnocení.