Máte namířeno na východ Slovenska a zajistili jste si ubytování Košice a okolí https://www.travelguide.sk/cze/kosice/ubytovani/turisticke-regiony/? Pak bychom vám mohli poskytnout několik tipů, kam se z těchto míst zajet podívat.

město Košice

Slovenský kras

Slovenský kras je chráněné území na Jižním Slovensku, které je zapsané do seznamu Světového dědictví UNESCO. Je tu velmi podmanivá krajina s vápencovým podložím a navštívit tu můžete i některé jeskyně s krápníkovou výzdobou. Určitě si nenechte ujít jeskyni Domica, s překrásným terasovitým členěním a mohutnými krápníky, nad jejichž monumentalitou se doslova tají dech.

centrum Košic

Miskolc-Taploca

Necelých sto kilometrů je od Košic vzdáleno maďarské město Miskolc a v jeho sousedství vyhlášená rekreační lokalita Miskolc-Tapolca. Jedná se jeskynní komplex s termální vodou, kde si můžete užít báječnou atmosféru s vašimi přáteli a zejména s dětmi. Termální voda je velmi příznivá pro své regenerační účinky.

Spišský hrad

Spišský hrad

Tajit dech se vám bude i při pohledu na Spišský hrad. Je to zřícenina hradu, jejíž rozloha je zdaleka největší v celé střední Evropě, kam se řadí Německo, Polsko, Slovensko, Rakousko a Maďarsko, Lichtenštejnsko, Slovinsko a Švýcarsko. Hrad byl osídlen až do období baroka, do roku 1780, kdy jej zachvátil ničivý požár. Od té doby již jeho provoz nebyl obnoven a objekt postupně chátral, ovšem dochované zbytky hradu jsou dnes přístupné veřejnosti.

Vysoké Tatry

Bude-li se vám chtít, můžete se vypravit na výlet do Vysokých Tater. Jízda autem vám zabere zhruba půl druhé hodiny, případně je možné využít cestování vlakem. Teoreticky by bylo možné do Popradu letět i letadlem, ale museli byste si ověřit, zda jsou v provozu lety na trase Košice – Poprad Tatry. Ovšem i s jízdou automobilem to bude pěkný výlet, doporučit bychom vám mohli Štrbské Pleso s výjezdem na Solisko, Hrebienok, vodopády Bílého potoka a Bílikovu chatu anebo Tatranskou Lomnici s lanovkou na Skalnaté Pleso a Lomnický štít, případně s výstupem na Velkou Svišťovku a sestupem k Zelenému plesu.