Že jsou dětské sedací vaky a pytle Beanbag určené pro posezení, je pochopitelně zbytečné vyzdvihovat. My bychom vám rádi připomněli, že to není zdaleka jediné využití těchto výrobků, a že s nimi můžete podnikat mnoho zajímavých činností:

šedý sedací vak

Hrát námořní bitvu – znáte námořní bitvu, která se zapisuje na čtverečkovaný papír? Každý hráč si do hracího plánu namaluje své loďstvo a protivník se snaží střelbou dle udávaných souřadnic jeho lodě potopit. Hráči však musí být posazeni tak, aby si navzájem do hracího plánu neviděli, a k tomu perfektně poslouží sedací vak Duo, zalomený do pravého úhlu, o jehož obě ramena se dotyční hráči opírají. Hráči sedí zády k sobě a pouze komunikují slovy.

modrý sedací vak

Hrát karty – tentokrát potřebujete sedací vak rozložit podobně, jako byste z něj chtěli mít matraci. Hráči si sednou naopak čelem k sobě a uprostřed vaku bude odkládací plocha pro odložené karty. Tímto způsobem si zahrajete i šachy, Vrhcáby, Člověče nezlob se a další deskové hry, ale musíte si hrací plochu nejprve podložit pevnou deskou, např. z papírového kartonu nebo z překližky.

Spát ve stanu – když už jsme se zde zmínili o té matraci, sedací vak Duo lze vzít do stanu a využít jej jako dobře tepelně izolované lůžko. Nepotřebujete pak žádnou karimatku ani jinou podložku. Samozřejmě tím máme na mysli spaní ve stanu na zahradě, se sedacím vakem byste se asi nevláčeli na výlet do přírody.

Zhotovit z nich úkryt – možná, že právě vy jste si jako malé děti rády hrály tak, že jste stavěly různé bunkry a přístřešky, venku v polním úvozu z větví a drnů trávy, a v interiérech ze starých postelových matrací a z tenkých přikrývek. Člověk má ve svých genech zakotvenu střechu nad hlavou a děti to podvědomě vnímají a tato zábavná hra je pro ně zároveň podnětem k chování v dospělosti. Pro výstavbu interiérového bunkru můžete využít sedací vak, pokud jej rozložíte a vhodně vytvarujete podle aktuální situace.