Moderní domácnosti v současné době často obsahují ve svých útrobách jednoduché minimalistické sklo, které si oblíbilo mnoho jeho uživatelů. Trochu už odzvonilo zdobenému až přezdobenému porcelánu a už vůbec odzvonilo skleněným vitrínám, kde se na sklo jenom prášilo a mělo jakousi jen výstavní funkci. K čemu ale mít tolik nádobí, když ho nikdy v životě nebudete používat?

sklenice

Pojďme se na to podívat optikou moderní doby. Vlivem průmyslové revoluce a automatizace průmyslu, se dá vyrobit mnoho stejných výrobků za minimální cenu, takže všeho je všude přehršel. Ale když si chcete koupit opravdu něco pěkného, protože “když už, tak už“, rozhodně máte z čeho vybírat. A navíc, jestliže vás šlechtí to, že chcete dát nejdříve přednost českým nebo moravským výrobcům, rozhodně také máte z čeho vybrat. Navíc sklo má v českém prostředí také svou zajetou tradici a je světoznámé.

sklenicka

Dnes ale musí tyto běžně používané produkty ještě splňovat podmínky, aby nedošlo k jejich poškrábání a poškození například při mytí v moderních myčkách nádobí. Křišťálové sklo ale tento požadavek naprosto spolehlivě dokáže splnit. Podívejte se například na skleničky na bílé víno, nebo na červené, či na jiné drinky, a vyberte si vaší novou výbavu, abyste konečně mohli už pozvat vaše přátelé na pořádný večírek. No a jestliže se nedopatřením něco rozbije, berte to jako příležitost si koupit jiné nové kousky, třeba zase vyzkoušet jiné tvary a tak dále. A navíc, střepy přece přinášejí štěstí. A užitkové sklo to neznamená jenom nádobí, ale třeba také vázy různých tvarů, protože těch doma také není nikdy dost, navíc, když jaro klepe na dveře a za chvíli budeme na našich zahrádkách sbírat tulipány, pak šeříky, pak růže a další. A v létě zase budeme potřebovat další sklo na míchané drinky a limonády pro děti. A pro pány se zase bude jednat o sklenice na pivo.