Jak doma skladujete potraviny a drobné zboží?
Čím dál častěji se můžeme setkat s lidmi, kteří milují organizovanou domácnost. Všechny věci – oblečení, drogerii i potraviny mají uhelné srovnané v dózách a krabičkách. Udržovat takto zorganizovanou domácnost není jednoduché, ale není to nemožné. Chce to si určit kde co budete skladovat a také v čem. Je nutné si vyměřit skříně a podle nich si koupit organizéry, krabice a další pomůcky, které vám pomohou udržovat domácnost uklizenou.

mikrotenový sáček

Uklizeno i v lednici
Máte doma potraviny do zásoby a váš mrazák už praská ve švech? Možná jej máte špatně poskládaný. U mrazáku je potřeba využít každou skulinku, aby se do něj vešlo co nejvíce věcí. Je dobré menší objem potravin skladovat spíše v sáčcích, které se dají tvarovat a které nezaberou tolik místa jako krabičky. Klasický mikrotenový sáček se snadno protrhne a tak není příliš vhodný. Proto je lepší si pořídit uzavíratelný zip sáček, který je vyrobený z pevného plastu. Je opatřený zipem, takže když do něj vložíte co potřebujete, vyfouknete vzduch a jednoduše zip zase uzavřete. Ze sáčku se díky tomu dá jídlo kdykoliv odebrat podle potřeby.

zip sáček

Takové řešení je ideální z důvodu ekologie i ekonomie
Dbáte na to abyste používali věci opakovaně? Pak se vám tyto sáčky na skladování potravin nejen v mrazáku budou určitě hodit. Dají se používat opakovaně, stačí je jen vyprat ve vodě a usušit. Dají se také popsat, což je další velká výhoda. Když je budete používat opakovaně, dokonce ušetříte nejen svou peněženku ale i životní prostředí. To už dnes velmi trpí nánosy všelijakých plastů.
Uzavíratelné sáčky jsou vhodné nejen k uchovávání potravin, ale můžete do nich dát cokoliv potřebujete. Skvěle se hodí na uskladnění drobností. Často je používají švadlenky třeba na knoflíky, protože z nich nic nevypadne ven.