Dostat se na vysokou školu není nic těžkého, pokud víte, jak na to a jak se na to naučit. Na většině vysokých škol se píšou takzvané přijímací zkoušky, které ověří vaše vlastnosti a podle toho, kolik bodů jste dostali vás buď vezmou, a nebo vás jednoduše nevezmou. Zde je tedy jasné, že se na přijímací zkoušky musíte připravit, pokud se chcete dostat. Někdy se ovšem přijímací zkoušky nepíšou, v tomto případě ale záleží na vašich výsledcích na střední škole, které se doloží a podle získaného průměru, který by měl být co nejlepší, se udělí body, podle kterých vás buď bez přijímaček vezmou, a nebo nevezmou, opět jednoduché.

učení

V tomto případě se většinou dělá i takový menší pohovor a píše se motivační dopis, jako do práce, proč tam chcete vlastně studovat a proč by měli přijmout právě vás. Pokud tohle všechno zvládnete na výbornou, vezmou vás. Jinak si to musíte odpracovat na přijímacích zkouškách. Abyste přijímacími zkouškami prošli, musíte se naučit, to je logické. Hodně studentů ale neví, co se naučit, jak intenzivně se učit a podobně. Někdo ani neví, kam si přihlášky podat. Můžete vyzkoušet třeba fakultu vojenského zdravotnictví a v tom případě nosit super trička z fakulty vojenského zdravotnictví Armytrika.

student

O tom, jak se učit, vám nikdo nemůže podat jednoznačnou odpověď, protože lidé před vámi to berou každý úplně jinak a také mají jiné vědomosti, pokud se ale hlásili na stejnou fakultu, na kterou chcete vy, jistě se jimi můžete řídit třeba i v tom, jak často se učili (pokud se dostali). Tímto se řiďte alespoň minimálně. V první řadě si procházejte otázky a během toho si také hledejte, proč se na danou otázku odpovídá takto a proč ne třeba jinou z nabízených možností. Tímto způsobem se učte. Jinak samozřejmě existují i konkrétní doporučené knihy, ze kterých byste se měli učit na danou fakultu. Vždy se zaměřte jen na jednu fakultu, protože jen takhle se jí můžete věnovat pořádně. Nic tím nezkazíte a většinou je to podobné, takže budete mít šanci se dostat i jinam.