Přemýšlíte, jak byste mohli vy sami mít pozitivnější přístup k životnímu prostředí, jak byste eliminovali zbytečné odpady? Ano, samozřejmě, že nás velice šlechtí, že třídíme poctivě odpady, ale co kdybychom se pokusili je vůbec nevyhazovat, nebo to, co vyhodíme, aby toho bylo co nejméně? Nejhrůznější věcí v přírodě jsou plasty, které sice lidem zjednodušily život, ale jejich nerozložitelnost je docela ožehavým tématem dnešní doby a naštěstí se v tomto směru začíná něco dít.

menzes

Výjimkou není ani Česká republika, najdeme zde mnoho šikovných rukou a lidí, kterým to pálí. Proto se jedni z takových rozhodli, že pomůžou přírodě tím, že vytvoří něco speciálního pro ženy, které každý měsíc mají nepříjemný týden, který se snaží všelijak si zpříjemnit. Navíc řada z nich má například velice silnou menstruaci, takže se bojí vyjít i z domu, aby zase rychle nepotřebovala na toaletu. Samozřejmě, že stále většina z nich používá jednorázové hygienické potřeby, k čemuž vás budou nabádat například i v nemocničních zařízeních, po porodu nebo po nějakých zákrocích.

vlozky

Inovativní ženy ale nacházejí alternativní cesty k tomuto problému! Podívejte se na menstruační kalhotky a cena, kterou za ně vydáte se nyní může zdát vyšší, ale spočítejte si vaší roční spotřebu financí, kterou vynaložíte za nákup jednorázových potřeb. Udělejte to, a nebudete se stačit divit. Měsíčně to může být například 200-300 Kč? Takže ročně je to více než dva tisíce? Tyto kalhotky navíc můžete používat opakovaně, vhodně je vyperete a jede se dál. Jsou vyrobeny tak, aby neprotékaly a vytvořily vám maximálně komfortní prostředí v tomto nekomfortním týdnu. Skládají se ze čtyř textilních vrstev, a navíc ten jejich design! Vybere si každá žena, ať už upřednostňuje jednoduché střihy nebo krajkové, prostě pro každou mají to její! A navíc se rozdělují i podle intenzity menstruace.