Žít v této době je v mnoha ohledech prakticky jednoduché, protože máme jednak plno vymožeností, které nám pomáhají vést ničím nerušený život, jednak nemusíme řešit to, co lidé před námi. A to různé konflikty a podobně, pokud se ovšem nebavíme o zemích, kde nyní konflikty probíhají. V naší zemi máme demokracii, nemusíme tedy řešit to, co lidé řešili před námi a jsme tak ti šťastnější, kteří se nemusí skoro o nic strachovat. Zase máme ale mnohem více psychických problémů a špatných stavů, které nás tahají na dno, protože máme plno prostoru přemýšlet a nevážíme si mnohdy věcí, což není moc dobré.

laptop

My si vlastně ani neuvědomujeme, že máme nějaké vymoženosti a že to jsou vymoženosti, které třeba naši předkové opravdu neměli. Je to tak, my opravdu tyto vymoženosti máme. Už to, že máme v kapsách mobilní telefon je velký zázrak. Představte si, že byste si místo chatování stále posílali dopisy, jako to dělali lidé před námi, jako to dělali naši rodinní příslušníci, kteří ještě žijí, prakticky i lidé, co mají nyní okolo padesáti let si posílali dopisy, jak byli mladí, protože telefony moc neexistovaly, nebo alespoň ne v takové míře, v jaké je máme nyní. Je to až neuvěřitelné, kam se doba za těch pár let posunula, kam až to dospělo a co všechno se za tu dobu vymyslelo.

online rezervace

Je to neuvěřitelné, že se něco vymyslí a funguje to. Internet a celkově být online přineslo s sebou také různé rezervační systémy, nyní si tak můžete věci zarezervovat předem a postačí vám k tomu pár kliknutí. Dříve jste museli na místo a pokud bylo plno, měli jste smůlu. Samozřejmě ne všechny služby jsou tímto vybaveny, protože jsou ještě obchody a podobně, které toto nemají a online nic zarezervovat nelze. Ale takových je už velmi málo, obzvlášť po covidu, kdy skoro každá služba přešla na právě zmíněné online rezervační systémy, což je jednak pro uživatele příjemnější, ale také pro dané firmy, mají vše černé na bílém a přehledné.