Už jste přemýšleli o tom, že byste odešli z podnájmu a koupili byste si své vlastní bydlení. Dnes máte celou řadu možností. Můžete si zvolit konzervativní cestu a investovat své peníze do vlastního bytu, případně dokonce do vlastní rodinné vilky. Ovšem připravte se na to, že vás to bude stát nemalé množství financí a nejspíše se zadlužíte na dlouhé léta dopředu. Naštěstí jdou zde i jiné možnosti, které jsou sice trochu méně tradiční, ale i přesto pro mnoho lidí lákavé.
mobilní auta
Jedná se hlavně o mobilní domy nové generace, které jsou každým rokem čím dál tím více žádané. A důvodů jejich popularity je rozhodně více než dost.

Tím asi nejdůležitějším je lákavá cena, která bývá obvykle nižší než u řadového bytu. Samozřejmě, že záleží na lokalitě. V těch takzvaně vyloučených samozřejmě seženete vlastní bydlení za pár korun. Ovšem otázkou je, zdali byste takto chtěli, a hlavně dokázali žít. Mobilní domy nabízejí prakticky totožný komfort, co byty v panelácích, často i daleko vyšší. Většina z nich je navíc již kompletně zařízená. A to nejen nábytkem, ale většinou i různými elektrospotřebiči. Ty jsou obvykle situovány hlavně v kuchyni.
obytný vůz
Mobilní domy, zvláště ty z nové generace, jsou vhodné k celoročnímu bydlení, což je další důvod, proč o jejich koupi alespoň uvažovat. Vzhledem k tomu, že disponují nejmodernějším zateplením, je v nich v zimě teplo a v létě naopak příjemně. Nové izolační materiály použité při konstruování těchto mobilních domů jsou navíc zárukou toho, že v zimě příliš peněz neprotopíte. Nemalou měrou k tomu přispívá i konstrukční řešení, které je přímo navrženo tak, aby nebylo nutné příliš topit. To nejen prospívá ekologii, ale hlavně se to bude líbit vaší peněžence, ve které zůstane každý měsíc pár stovek více, které by jinak padly na vytápění .